Premiera nowej książki Janka Leśniaka odbyła się w uroczych wnętrzach warszawskiej szkoły szycia ULTRAMASZYNA i jakżeby inaczej, przybrała formę równie artystycznych, co pożytecznych szyciowych warsztatów. Zaproszeni goście – dziennikarki, blogerki, przyjaciele i muzy projektanta mieli okazję uszyć sobie własnoręcznie i z niewielką pomocą maszyn Brother dżinsowy worek, zwany workiem pełnym uczuć, gdyż zdobił go piękny krwistoczerwony haft, anatomiczny rysunek serca, motyw z książki Janka. Wszyscy podziwiali talenty autora, który zarówno w pracowni na żywo, jak i w swojej nowej książce kolejny już raz pokazał, że jest kimś zupełnie niezwykłym.
Janek Leśniak ma cudowny dar zjednywania ludzi w imię idei szycia i ogólniej – artystycznego tworzenia w materii tkanin, dzianin i nici, kolorów, kształtów i faktur. Grafik, malarz, kolorysta, projektant ubioru, krawiec i nauczyciel szycia równocześnie, w dodatku od niedawna wzięty pisarz z niezłym poczuciem humoru, oto nasz guru, coach i trener, w końcu i nasz terapeuta. Z zielonej kuchennej zasłony potrafi wyczarować szmaragdową suknię, tworzy, żartuje i w jednej chwili odmienia świat, a wszystko podług najlepszej, twardej krawieckiej sztuki. Brawo Janek! To naprawdę zachwyca.
W najnowszej książce Janka znajdziemy przepisy szycia sukienek i spódnic. Wśród nich znajdą się lubiane przez wszystkie kobiety rozkloszowane spódnice na bazie koła, ołówkowe, czy proste sukienki koktajlowe. Każdy z projektów to autorski „przepis”, który sprawdzi się nie tylko na sylwetce modelki. Wśród piętnastu rozdziałów jest też miejsce na torebkę, krótki kurs haftu, a nawet rozdział poświęcony szyciu dla dzieci.
Poradnik szycia jest bogaty, kompetentny, ślicznie zilustrowany. Jednak sercem książki są czarujące anegdoty, opowieści o perypetiach projektanta związanych z tworzeniem kolejnych prac przedstawionych w części poradnikowej książki. Czyta się je jednym tchem, szczególnie, że odsłaniają kulisy pracy i zmagań znanej nam już artystycznej duszy z prozą codzienności. Nauczyć Polskę szyć – idea Janka, jego „życie szyciem”, staje się wyzwaniem twórczym, któremu w tej książce autor naprawdę daje radę. Szczerze polecamy lekturę!