Nasza misja

Brother instalując najnowsze ekologiczne technologie we wszystkich swoich produktach dąży do zredukowania obciążenia środowiska na wszystkich etapach rozwoju od projektowania, po produkcję, transport i recykling. Dla realizacji zielonej misji "Brother Earth" wprowadzamy nowe standardy również w branży maszyn do szycia
Dowiedz się więcej

Dofinansowanie

Zyskasz dodatkowe punkty na dofinansowanie parku maszyn, jeśli zainwestujesz w ekologiczne technologie. Oszczędność energii: światło LED, niezależne nawijanie szpulki, regulacja głośności dźwięku, a także mocno zakorzenione w ruchu ZERO WASTE znacznik laserowy, pióro z czujnikiem i redukcja poślizgu tkanin dla mniejszych strat materiału – to tylko niektóre z eko-rozwiązań Brothera.

Przyjazny dla środowiska

Wysiłek firmy Brother włożony w prowadzenie działań mających na celu przywrócenie i zachowanie ekosystemu został wysoko oceniony i nagrodzony przez Aichi Environmental Award 2019. Brother posiada również niemiecki certyfikat ekologiczny Blue Engel – kupując produkt z tym oznaczeniem masz pewność, że został on wyprodukowany w sposób przyjazny dla środowiska.

Odbudowa lasów w Tatrach

Brother uczestniczy w zalesianiu Tatr po wiatrołomach. Celem tego projektu jest przywrócenie piękna Tatr i zapewnienie im przetrwania w przyszłości.

Nowe technologie w redukcji hałasu

Większe obroty przy jednoczesnym oszczędzaniu energii i redukcji hałasu – nowy cel maszyn do szycia Brother.

Energooszczędne silniki o super mocy!

Nowoczesne wysokowydajne silniki maszyn Brother potrafią o wiele więcej mimo nominalnie niższej mocy. Niższy pobór mocy silników maszyn Brother to oszczędność zużycia prądu z dodatkowym zyskiem efektywności szycia.

100% ekologii

Energooszczędne wysoko wyspecjalizowane silniki, oświetlenie LED, automatyczny system wygaszania ekranu i zasilania – to niektóre z popularnych rozwiązań mających na celu redukcję strat energii i w efekcie zmniejszenie zużycia energii elektrycznej w wymiarze globalnym.

%

Energooszczędności

Nowoczesne maszyny

Cel

Ekologia to podstawa naszej firmy

Nasza wizja marki przekłada się na budowanie świadomości konsumenckiej. Zaczęliśmy od stworzenia ekologicznych zasad kultury organizacji.

Dbamy o środowisko i pracujemy nad zmianą przyzwyczajeń. Do pakowania używamy papierowych kartonów (często z recyklingu), ograniczamy zużycie folii. Segregujemy odpady, dbamy o należytą utylizację naszych elektrośmieci. Do nadruków wykorzystujemy atestowane, ekologiczne atramenty.

Sprzedajemy produkty, które przy dobrym traktowaniu są w stanie przetrwać długie lata. Prowadzimy serwis i naprawę maszyn, kierujemy się zasadą „spróbuj naprawić zanim kupisz nowe”. Wspieramy warsztaty szycia, na których powstają m.in. torby wielokrotnego użytku, dzięki którym można ograniczyć ilość zaśmiecających środowisko plastikowych reklamówek.

Świadomość, że sprzedajemy sprawdzone produkty, wpływa na nasze dobre i długofalowe relacje z klientami oszczędzając jednocześnie ich czas i pieniądze. Każdego dnia nasi pracownicy ułatwiają podejmowanie trafnych decyzji zakupowych.