WSPARCIE

POMOC TECHNICZNA

UWAGA!

W związku z coraz częstszymi przypadkami zgłaszania do naszego serwisu maszyn zakupionych w zagranicznych sklepach internetowych informujemy, że maszyny te nie są objęte naszą bezpłatną opieką gwarancyjną! Zachęcamy do zakupów w polskich sklepach, które płacą podatki w Polsce.

POMOC TECHNICZNA

Firma Brother oferuje bezpłatną pomoc techniczną w całym okresie użytkowania produktu. Kupując urządzenie Brother kupujesz coś więcej, niż tylko innowacyjny, starannie zaprojektowany, zaawansowany technologicznie produkt. Telefon i e-mail naszego serwisu ogólnopolskiego jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Masz pewność, że w przypadku nieprzewidzianych problemów Brother zrobi wszystko co możliwe, aby problemy te rozwiązać. Serwis centralny zgłoszenia tel. 22 664 41 40, tel. 22 664 41 41, e-mail: biuro@emb.com.pl W przypadku awarii najpierw skontaktuj się ze sprzedawcą. W przypadku wysyłki sprzętu do serwisu prosimy o pobranie zgłoszenia serwisowego, które należy odpowiednio wypełnić i odesłać drogą elektroniczną na adres biuro@emb.com.pl . Prosimy także o dołączenie wydrukowanego zgłoszenia do wysyłanego sprzętu.

SERWIS CENTRALNY - ADRES

EMB SYSTEMS

ul. Szczotkarska 50, 01-382 Warszawa

Zobacz mapę dojazdu

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, od 9:00 do 17:00

WSPARCIE TECHNICZNE

Kupując maszyny do szycia Brother możesz czuć się szczególnie bezpiecznie.

PORADY SERWISOWE

ZAUFAJ MARCE

Za naszymi plecami stoi ponad stuletnia tradycja inżynierska japońskiego koncernu. Jako firma nowoczesna i innowacyjna, Brother zawsze znajdował się w światowej czołówce producentów nowych technologii. Projektowane z najwyższą pieczołowitością urządzenia są poddawane żmudnym testom, aby mogły trafić w ręce końcowego Klienta. Doskonale przemyślane, łatwe w obsłudze, bezawaryjne.

SUPPORT.BROTHER.COM

Zapraszamy na internetowe strony wsparcia produktów firmy Brother. Można tam pobrać najnowsze instrukcje obsługi i sterowniki do urządzeń firmy Brother.

SIEĆ SKLEPÓW SPECJALISTYCZNYCH

Maszyny do szycia, hafciarki, owerloki to sprzęt, który warto kupować u specjalisty. Na rynku dostępne są urządzenia wielu marek i rodzajów, jednak nie wszystkie nadają się do tych samych zadań, mimo że wyglądają podobnie. Potrzebujesz zaufanego przewodnika, uczciwego i doświadczonego sprzedawcy, który wytłumaczy różnice i doradzi najlepsze okazje biorąc pod uwagę Twoje potrzeby i zasobność portfela. Nasi sprzedawcy to zazwyczaj właściciele rodzinnego biznesu, specjaliści z branży od pokoleń, często mechanicy maszyn do szycia – i to oni ręczą swoim imieniem za rozsądne wybory Klientów. Jest jeszcze jeden ważny powód, dla którego warto odwiedzić firmę specjalistyczną –  na pewno czegoś się nauczysz. Doświadczony sprzedawca prezentując maszynę, hafciarkę, czy program do projektowania wzorów hafciarskich zdradzi Ci kilka tajemnic obsługi urządzenia, technologii szycia czy haftu, podpowie jakie materiały i akcesoria stosować, gdzie je zdobyć. Szycie i hafciarstwo to naprawdę bogata i pasjonująca przygoda, warto mieć przewodnika, szczególnie na później.

WAŻNE UWAGI DLA UŻYTKOWNIKÓW

Japońska firma Brother gwarantuje najwyższą jakość maszyn do szycia. Wszystkie maszyny Brother zostały zaprojektowane i wykonane z najwyższą możliwą starannością. Przed spakowaniem, każda maszyna Brother jest poddawana szczegółowej kontroli jakości. Zwracamy jedmak uwagę, że maszyna do szycia nie jest urządzeniem stricte automatycznym i wymaga od operatora postępowania zgodnego z zasadami sztuki krawieckiej oraz zachowania rozsądku i uwagi. Nieumiejętna obsługa może doprowadzić do awarii maszyny, a takie awarie mogą nie podlegać gwarancji.

NASZ SERWIS DORADZA CZUJNOŚĆ W KILKU PUNKTACH

1. Szarpak Jeżeli górna nitka nie zostanie przewleczona przez szarpak, to nitka zaczyna nawijać się na chwytacz blokując swobodny ruch mechanizmów maszyny. Skutkiem tego błędu może być uszkodzenia bębenka, chwytacza oraz rozregulowanie maszyny. Uwaga! nitka może sama z siebie wysunąć się z szarpaka. Operator maszyny powinien zachować czujność i zauważyć ten fakt zanim dojdzie do awarii.

2. Zaczepienie się nitki górnej. Ponieważ nitki mają tendencję do skręcania się i tworzenia pętli, zawsze jest niebezpieczeństwo, że nitka zaczepi się o wystający element maszyny lub o swoją własną szpulkę. Zaczepiona nitka powoduje wygięcie igły i uderzenie igły w jeden z mechanizmów maszyny. W efekcie może dojść do uszkodzenia uderzonego przez igłę elementu oraz rozregulowania maszyny.

3. Wymiana igieł Igły należy często wymieniać. Nadmiernie zużyta igła, może się wygiąć i uderzyć w jeden z mechanizmów maszyny. W efekcie może dojść do uszkodzenia uderzonego przez igłę elementu oraz rozregulowania maszyny.

4. Szycie w miejscu Może się zdarzyć, że ząbki maszyny nie dają rady przesuwać szytego materiału. Przyczyn może być wiele: śliski materiał, trudny materiał (skóra), źle ustawiony docisk stopki, zbyt drobny ścieg. Maszyna zaczyna szyć w miejscu. W takiej sytuacji należy natychmiast zatrzymać maszynę. Jeżeli tego nie zrobimy, może dojść do awarii.

5. Zbyt gruby materiał Domowe maszyny do szycia nie są przystosowane do szycia bardzo grubych lub twardych materiałów. Do awarii może dojść podczas próby podszycia spodni jeansowych.Miejsce, gdzie materiał jest bardzo gruby, należy przeszywać powoli, bez użycia silnika, kręcąc ręką kołem pasowym.

6. Podejrzane odgłosy Zawsze, gdy usłyszymy że maszyna wydaje nienaturalne dźwięki, należy maszynę zatrzymać i dociec przyczyny dziwnych hałasów.

7. Złamana igła W przypadku złamania igły należy bezwzględnie upewnić się, że żaden fragment złamanej igły nie dostał się do wnętrza maszyny.

8. Smarowanie maszyny Jeśli takie jest wymagane, nigdy nie wolno używać do tego celu mazideł stosowanych w gospodarstwie domowym, tylko specjalnej oliwy do maszyn do szycia.