WSPARCIE

POMOC TECHNICZNA

UWAGA!

W związku z coraz częstszymi przypadkami zgłaszania do naszego serwisu maszyn zakupionych w zagranicznych sklepach internetowych informujemy, że maszyny te nie są objęte naszą bezpłatną opieką gwarancyjną! Zachęcamy do zakupów w polskich sklepach.

PORADY SERWISOWE

ZAUFAJ MARCE

Za naszymi plecami stoi ponad stuletnia tradycja inżynierska japońskiego koncernu. Jako firma nowoczesna i innowacyjna, Brother zawsze znajdował się w światowej czołówce producentów nowych technologii. Projektowane z najwyższą pieczołowitością urządzenia są poddawane żmudnym testom, aby mogły trafić w ręce końcowego Klienta. Doskonale przemyślane, łatwe w obsłudze, bezawaryjne.

SUPPORT.BROTHER.COM

Zapraszamy na internetowe strony wsparcia produktów firmy Brother. Można tam pobrać najnowsze instrukcje obsługi i sterowniki do urządzeń firmy Brother.

SIEĆ SKLEPÓW SPECJALISTYCZNYCH

Maszyny do szycia, hafciarki, owerloki to sprzęt, który warto kupować u specjalisty. Na rynku dostępne są urządzenia wielu marek i rodzajów, jednak nie wszystkie nadają się do tych samych zadań, mimo że wyglądają podobnie. Potrzebujesz zaufanego przewodnika, uczciwego i doświadczonego sprzedawcy, który wytłumaczy różnice i doradzi najlepsze okazje biorąc pod uwagę Twoje potrzeby i zasobność portfela. Nasi sprzedawcy to zazwyczaj właściciele rodzinnego biznesu, specjaliści z branży od pokoleń, często mechanicy maszyn do szycia – i to oni ręczą swoim imieniem za rozsądne wybory Klientów. Jest jeszcze jeden ważny powód, dla którego warto odwiedzić firmę specjalistyczną –  na pewno czegoś się nauczysz. Doświadczony sprzedawca prezentując maszynę, hafciarkę, czy program do projektowania wzorów hafciarskich zdradzi Ci kilka tajemnic obsługi urządzenia, technologii szycia czy haftu, podpowie jakie materiały i akcesoria stosować, gdzie je zdobyć. Szycie i hafciarstwo to naprawdę bogata i pasjonująca przygoda, warto mieć przewodnika, szczególnie na później.

WAŻNE UWAGI DLA UŻYTKOWNIKÓW

Japońska firma Brother gwarantuje najwyższą jakość maszyn do szycia. Wszystkie maszyny Brother zostały zaprojektowane i wykonane z najwyższą możliwą starannością. Przed spakowaniem, każda maszyna Brother jest poddawana szczegółowej kontroli jakości. Zwracamy jedmak uwagę, że maszyna do szycia nie jest urządzeniem stricte automatycznym i wymaga od operatora postępowania zgodnego z zasadami sztuki krawieckiej oraz zachowania rozsądku i uwagi. Nieumiejętna obsługa może doprowadzić do awarii maszyny, a takie awarie mogą nie podlegać gwarancji.

NASZ SERWIS DORADZA CZUJNOŚĆ W KILKU PUNKTACH

1. Szarpak Jeżeli górna nitka nie zostanie przewleczona przez szarpak, to nitka zaczyna nawijać się na chwytacz blokując swobodny ruch mechanizmów maszyny. Skutkiem tego błędu może być uszkodzenia bębenka, chwytacza oraz rozregulowanie maszyny. Uwaga! nitka może sama z siebie wysunąć się z szarpaka. Operator maszyny powinien zachować czujność i zauważyć ten fakt zanim dojdzie do awarii.

2. Zaczepienie się nitki górnej. Ponieważ nitki mają tendencję do skręcania się i tworzenia pętli, zawsze jest niebezpieczeństwo, że nitka zaczepi się o wystający element maszyny lub o swoją własną szpulkę. Zaczepiona nitka powoduje wygięcie igły i uderzenie igły w jeden z mechanizmów maszyny. W efekcie może dojść do uszkodzenia uderzonego przez igłę elementu oraz rozregulowania maszyny.

3. Wymiana igieł Igły należy często wymieniać. Nadmiernie zużyta igła, może się wygiąć i uderzyć w jeden z mechanizmów maszyny. W efekcie może dojść do uszkodzenia uderzonego przez igłę elementu oraz rozregulowania maszyny.

4. Szycie w miejscu Może się zdarzyć, że ząbki maszyny nie dają rady przesuwać szytego materiału. Przyczyn może być wiele: śliski materiał, trudny materiał (skóra), źle ustawiony docisk stopki, zbyt drobny ścieg. Maszyna zaczyna szyć w miejscu. W takiej sytuacji należy natychmiast zatrzymać maszynę. Jeżeli tego nie zrobimy, może dojść do awarii.

5. Zbyt gruby materiał Domowe maszyny do szycia nie są przystosowane do szycia bardzo grubych lub twardych materiałów. Do awarii może dojść podczas próby podszycia spodni jeansowych.Miejsce, gdzie materiał jest bardzo gruby, należy przeszywać powoli, bez użycia silnika, kręcąc ręką kołem pasowym.

6. Podejrzane odgłosy Zawsze, gdy usłyszymy że maszyna wydaje nienaturalne dźwięki, należy maszynę zatrzymać i dociec przyczyny dziwnych hałasów.

7. Złamana igła W przypadku złamania igły należy bezwzględnie upewnić się, że żaden fragment złamanej igły nie dostał się do wnętrza maszyny.

8. Smarowanie maszyny Jeśli takie jest wymagane, nigdy nie wolno używać do tego celu mazideł stosowanych w gospodarstwie domowym, tylko specjalnej oliwy do maszyn do szycia.

 
WSPARCIE TECHNICZNE

Jeżeli masz problem lub potrzebujesz porady, zawsze możesz się z nami skontaktować, nawet jeżeli maszyna jest po gwarancji. Spróbujemy pomóc. Serwis Centralny pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00, kontakt tel. 22 664 41 40 lub 22 664 41 41 lub mejlowy na adres: biuro@emb.com.pl

Instrukcja postępowania w przypadku awarii maszyny

1. Najpierw skontaktuj się ze sprzedawcą lub serwisem centralnym (informacja o punktach serwisowych poniżej). Wiele prostych awarii można naprawić samodzielnie uzyskując poradę telefoniczną od fachowca. Jeżeli konsultacja telefoniczna nie pomogła, przejdź do punktu drugiego.

2. W przypadku awarii nie podlegających gwarancji maszynę możesz dostarczyć do serwisu centralnego lub do jednego z wielu autoryzowanych serwisów na terenie całej Polski. Poniżej znajdziesz listę serwisów autoryzowanych Brothera.

3. Naprawy gwarancyjne wykonuje wyłącznie serwis centralny. Jeżeli to możliwe, zalecamy dostarczyć maszynę do serwisu osobiście. Unikniemy w ten sposób ryzyka uszkodzenia maszyny w transporcie. Jest też szansa, że naprawa maszyny zostanie wykonana „od ręki”. W pozostałych przypadkach transportem maszyny zajmie się firma kurierska, a koszty transportu pokryje Brother.

4. Aby wezwać kuriera, należy wypełnić zgłoszenie serwisowe (do pobrania poniżej). Wypełnione zgłoszenie należy wysłać na adres mejlowy: biuro@emb.com.pl

5. Maszynę należy przygotować do wysyłki, tak aby nie uległa ona uszkodzeniu podczas transportu.
Najlepiej spakować maszynę do oryginalnego opakowania. Uwaga! Nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe podczas transportu w przypadku, gdy maszyna nie została wystarczająco starannie zabezpieczona.

6. Razem z maszyną należy spakować oryginalny dowód zakupu maszyny. Warunkiem wykonania bezpłatnej naprawy gwarancyjnej jest dostarczenie do serwisu centralnego dowodu zakupu maszyny. Prosimy także, aby do przesyłki dołączyć wydrukowane zgłoszenie serwisowe.

7. Informujemy, że nie wszystkie awarie podlegają gwarancji. Przykładem może być awaria na skutek nieumiejętnej obsługi maszyny np. nieprawidłowe nawleczenie nitki lub używanie niewłaściwych akcesorów np. szpulek innych niż oryginalnych szpulek Brother. W takim wypadku będziemy prosili o zwrot kosztów transportu oraz ewentualnej naprawy.

SERWIS CENTRALNY - ADRES

EMB SYSTEMS

ul. Szczotkarska 50, 01-382 Warszawa

Zobacz mapę dojazdu

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, od 9:00 do 17:00

LISTA AUTORYZOWANYCH SERWISÓW BROTHER

 1. EMB SYSTEMS – serwis centralny marki Brother
  ul. Szczotkarska 25, Warszawa 01-382
 2. WALTER
  ul. Kościuszki 12A, Radom 26-600
 3. CENTRUM MASZYN DO SZYCIA „MAREK”
  ul. Kiepury 5, Lublin 20-838
 4. Maszyny do Szycia COSER Jolanta Trojanowska
  ul. Balladyny 1B, Toruń 87-100
 5. PAKA Serwis Maszyn do Szycia
  ul. Targowa 47/49, Toruń 87-100
 6. TECHMASZ
  Al. 1000-lecia Państwa Polskiego 6, Białystok 15-111
 7. GLOBI
  ul. Kisielewskiego 95, Częstochowa 42-200
 8. Samitex
  ul. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego 11, Bydgoszcz 85-042
 9. Jurex
  ul. Ogólna 53, Elbląg 82-300
 10. Darwit MASZYNY DO SZYCIA
  ul. Piastowska 6, Tarnowskie Góry 42-600
 11. SEMACO Kraków
  Oś. Szkolne 19, Kraków 31-977
 12. SEMACO Katowice
  ul. Krakowska 87, Katowice 40-391
 13. Adamis
  ul. Parkowa 22f, Tarnowskie Góry 42-605
 14. Sintec Rzeszów
  ul. Miłocińska 1A, Rzeszów 35-232
 15. Krakmasz Maszyny do Szycia Łukasz Wojasiewicz
  ul. Jana Kantego Przyzby 1, Kraków 30-385
 16. NITEX-PLUS
  Głogowska 105, Poznań 60-266
 17. MESIN
  Zygalskiego 21, Poznań 61-418
 18. Anwo S.C.
  Jaśkowa Dolina 88, Gdańsk
 19. Dousa – Naprawa i sprzedaż maszyn do szycia
  Pomorska 15, Wrocław
 20. Pasmasz
  ul. 11 listopada 34, Bielsko-Biała 43-300
 21. HillOb Gdynia
  UNRUGA 156, Gdynia 81-373
 22. Centrum Maszyn do Szycia Gdynia
  Starowiejska 42, Gdynia 81-356
 23. SERWMASZ
  ul.Gdańska 4, Rumia 84-230