Konkurs

Opowiedz mi historię…

Ogólnopolski konkurs patchworkowy.

EMB Systems pod szyldem MaszynyBrother.pl wraz z silną grupą pasjonatek Patchworku Mazowieckiego zapraszają do nowego wyzwania!

W którym momencie zaczyna się szycie patchworku? Czy jest to moment gdy siadasz do maszyny? Czy ten cudowny moment w sklepie z tkaninami, gdy jakiś wzór na tkaninie zdmuchuje kurz ze wspomnień zapisanych skrzętnie w twojej pamięci uruchamiając lawinę skojarzeń i nagłą, nieodpartą chęć uszycia patchworku właśnie z tej tkaniny, która ci coś przypomina. A może podczas oglądania filmu nagle zastygasz i niczym pomysłowy Dobromir odkrywasz nagłą i energetyzującą myśl o tym, jaki powinien być twój następny uszytek? A może natchnęł cię wiersz lub piosenka?

Cokolwiek pobudza twoją wyobraźnię i inspiruje cię do szycia patchworków opowiedz nam o tym szyjąc swój patchwork. Temat konkursu możesz potraktować dosłownie lub bardzo swobodnie, możesz wykorzystać jakąkolwiek znaną ci technikę, pobawić się abstrakcją, uszyć komiks lub odtworzyć historyczne klasyczne bloki. Decyzja należy do Ciebie bo to jest twoja historia.

Zapraszamy jak najszerszą grupę uczestników do udziału w konkursie w trzech kategoriach zaawansowania, indywidualnie i w grupach szyciowych, kolektywach artystycznych, czy po prostu kółkach zainteresowań. Bardzo zależy nam na udziale młodych artystów, prosimy o udostępnianie informacji o konkursie wśród uczestników zajęć craftowych w klubach, domach kultury, szkołach!

To konkurs z nagrodami! Choć udana praca sama w sobie jest najwspanialszą nagrodą dla twórcy, to jednak organizatorzy postanowili uhonorować wybrane dzieła wartościowymi voucherami na zakupy w sklepach EMB Systems: ModaNaSzycie.pl i EMBsklep.pl. Dla pierwszego miejsca w kategorii początkujących to voucher o wartości 1000 zł, dla średniozaawanowanych 2000 zł, a w klasie mistrzowskiej to 3000 zł.

Prace zgłaszamy i przesyłamy do 17 marca 2023 r. Znakomite Jury wyda werdykt 1 kwietnia 2023 r. i na ten dzień zapraszamy Wszystkich na wernisaż do naszej siedziby w Warszawie na Szczotkarskiej 25. Rezerwujcie terminy w kalendarzu! A to historia, będzie o czym ćwierkać 😄

WYPEŁNIJ FORMULARZ    Regulamin konkursu znajdziecie tutaj

    Masz pytanie dotyczące konkursu?
    Zadzwoń do nas: 22 644-41-41
    albo napisz: biuro@emb.com.pl