W czym są lepsze komputerowe maszyny do szycia

– przewaga elektronicznie sterowanej maszyny do szycia nad tradycyjną maszyną mechaniczną

Mechaniczne maszyny do szycia, czyli proste elektryczne maszyny do szycia pozbawione elektroniki, zostały wymyślone dawno temu, jeszcze przed drugą wojną światową z wykorzystaniem dostępnych wtedy technologii. Nadal są produkowane, dostępne w dobrych cenach i mogą zapewnić solidną eksploatację przez wiele lat.

Obecnie jednak wszystkie udogodnienia i szyciowe innowacje projektuje się dla maszyn komputerowych i w tym segmencie można oczekiwać istotnej przewagi. Maszyny sterowane elektronicznie są nowoczesne, wykorzystują współcześnie dostępne rozwiązania techniczne.

Maszyny mechaniczne można porównać do starych samochodów z silnikami gaźnikowymi. Maszyny elektroniczne, to jak samochody z elektronicznym wtryskiem paliwa charakteryzujące się bezawaryjnością, wyższą kulturą pracy, większą mocą i niższym zużyciem paliwa. Dziś nie produkuje się już samochodów z silnikiem starego typu – po prostu klienci uznali, że auta z silnikami z elektronicznym wtryskiem są lepsze.

W naszej ofercie maszyn Brother szczególnie proste maszyny komputerowe, idealne do nauki szycia, są wyjątkowo bezkonkurencyjne – polecamy Waszej uwadze ich kluczowe zalety:

1. Ulepszona konstrukcja
2. Łatwość obsługi
3. Fantastyczna funkcjonalność
4. Komfort szycia
5. Bezpieczeństwo
6. Oszczędność energii

1. Ulepszona konstrukcja – niezawodność i kreatywność

Na czym polegają ulepszenia w konstrukcji komputerowej maszyny do szycia w porównaniu z maszyną mechaniczną?

Maszyny mechaniczne napędzane są silnikiem elektrycznym z regulacją prędkości poprzez zmianę napięcia zasilania za pomocą rezystora w pedale maszyny. Ten rodzaj napędu ma kilka wad. Maszyna mechaniczna nie potrafi szyć wolno i efektywnie, ponieważ silnik ma bardzo małą moc przy małej prędkości. Maszyna zwykle szarpie na starcie i trudno utrzymać stałą prędkość, ściegi nie wyglądają zadowalająco. Dodatkowo ponieważ większość pobieranej energii elektrycznej jest zamieniana na ciepło w rezystorze, do silnika dociera średnio mniej niż połowa pobranej energii. Straty energii to problem istotny dla środowiska i naszego portfela. Jednak ma to też przełożenie na eksploatację – rezystor sterujący silnikiem mocno się nagrzewa i często ulega awarii. W efekcie wysoka awaryjność kontrolera nożnego to problem, któremu nie potrafimy zaradzić.

Maszyna sterowana elektronicznie, to w rzeczywistości konstrukcja z wbudowanym modułem komputerowym. Dzięki japońskiej elektronice Brothera mamy gwarancję długiej i bezawaryjnej eksploatacji, możemy czuć się bezpiecznie.
Przewaga sterowania przez układ elektroniczny ma wiele aspektów, jednym z nich jest zarządzanie pracą silnika, czy też silników maszyny przez układ elektroniczny zwany generatorem przebiegu PWM (Pulse Width Modulation), który steruje prędkością silnika.
Dzięki temu maszyny komputerowe potrafią efektywnie szyć bardzo wolno – silnik ma dużą moc nawet na starcie przy małej prędkości obrotowej. Maszyna szyje spokojnie i równo, nie szarpie i łatwo jest utrzymać stałą prędkość. To cecha jest bardzo przydatna przy każdej precyzyjnej robocie, i szczególnie dla początkujących, którzy zaczynają naukę szycia.

 

Ten rodzaj napędu jest niezwykle oszczędny, bo energia nie jest marnowana na wytwarzanie ciepła. Maszyny elektroniczne zużywają średnio dwa razy mniej energii niż maszyny mechaniczne..

Dzięki napędowi PWM w maszynach elektronicznych możemy pracować z pedałem lub manualnie uruchamiać szycie za pomocą przycisku START/STOP,co bardzo ułatwia obsługę.

W komputerowych maszynach do szycia za wiązanie ściegu odpowiadają silniki krokowe, których pracę można zaprogramować na niezliczoną ilość sposobów, dzięki nim producentom łatwo poszerzyć ofertę ściegów użytkowych i ozdobnych lub dodać funkcje automatyczne jak pozycjonowanie igły, cięcie nici, ryglowanie ściegu…

2. Prosta obsługa

Elektroniczne maszyny do szycia wyposażone są w ekran LCD, który umożliwia łatwe wybieranie i dostosowywanie ściegów oraz podgląd ustawień. To zwiększa przyjemność i efektywność pracy. Komunikacja z maszyną jest zupełnie na innym poziomie, ułatwia naukę szycia i zapobiega przypadkowym awariom spowodowanym przez nieumiejętną obsługę.
Maszyna elektroniczna jest prostsza w obsłudze, ponieważ mniej czynności musimy wykonać, aby zacząć szyć. Wystarczy wybrać ścieg i maszyna sama ustawi sobie optymalne parametry – gęstość i szerokość ściegu. W maszynach mechanicznych wybierając rodzaj ściegu musimy ręcznie wybrać jego ustawienia, co wymaga zaglądania do instrukcji obsługi, zanim nie nauczymy się tych ustawień na pamięć.

Najważniejsze zalety dla początkujących:

  • przycisk START/STOP uruchamia maszynę,
  • za pomocą suwaka – tempomatu ustawiamy dowolną, stałą prędkość pracy, możemy zaczynać od bardzo wolnego szycia,
  • start z pełną mocą od pierwszego ściegu niezależnie od prędkości szycia,
  • wybór ściegu odbywa się za pomocą przycisków w bardzo prosty sposób,
  • na ekranie pojawia się podpowiedzi o wyborze właściwej dla danego ściegu stopki,
  • wybrany ścieg nie zostanie utracony, po wznowieniu pracy lub przy powtarzaniu analogicznej operacji parametry ściegu będą dokładnie takie same.

3. Fantastyczna funkcjonalność – więcej możliwości

Różorodność dostępnych funkcji szycia

Maszyna elektroniczna zwykle posiada o wiele większą ilość ściegów niż maszyna mechaniczna, znajdziemy tu ściegi i funkcje niedostępne w maszynach mechanicznych: ściegi dekoracyjne, ściegi owerlokowe, analogi ściegów płaskich renderowych, dziurki na guziki w różnych kształtach i dla różnych materiałów (w tym dzianin), cerowanie, ściegi hafciarskie, czcionki i monogramy… – dostępna jest pełna rozmaitość ściegów dwunitkowych.

Wyszywanie dziurek pod guziki

Maszyny elektroniczne ładniej wykonują dziurki, ponieważ w maszynach Brother zaprogramowano je tak, by oba boki wyszywane były w tym samym kierunku. W maszynach mechanicznych to niemożliwe, więc boki dziurki wyszywane są w różnych kierunkach i różnią się wyglądem, a dziurka nie jest tak równa jak z maszyny elektronicznej.

Szycie w bok

Nowoczesna i ekskluzywna funkcja w maszynach Brothera, bywa bardzo przydatna do naszywania metek, precyzyjnego cerowania czy ryglowania – docenią profesjonaliści.

Możliwe jest nawet haftowanie

Funkcje hafciarki komputerowej zawdzięczamy również systemowi sterowania napędem przez układ elektroniczny PWM.

4. Komfort szycia i większa przyjemność

Zastosowanie elektroniki w maszynie daje więcej możliwości korzystania z funkcji automatycznych, które szycie czynią wyjątkowo przyjemym:

– nie musimy wiązać supełków na końcu szwu (automatyczna funkcja cięcia nici zabezpiecza szew przed pruciem),
– nie musimy szyć do tyłu (automatyczny rygiel zabezpieczy ścieg na początku i końcu szycia),
– nie musimy kręcić kołem pasowym, by wbić igłę w materiał – w maszynach elektronicznych igła zawsze zatrzymuje się w zadanej pozycji górnej ponad płytką ściegową lub dolnej w materiale – to właśnie funkcja zwana pozycjonowaniem igły.

W zaawansownych maszynach Brother mamy do dyspozycji wiele nowych super komfortowych funkcji automatycznych, które dają wiele przyjemności – automatyczne podnoszenie stopki, nawlekanie igły, wizualizowanie przeszyć, projektowanie własnych ściegów…

Wygoda na co dzień to przycisk START/STOP, który uruchamia maszynę, umożliwia szycie bez pedału i zapewnia zawsze płynny start, co jest ważne zarówno dla debiutantów, jak i przy ostrożnej pracy na delikatnych materiałach, bo w efekcie daje równy, piękny jakościowo ścieg.

Prawdziwy komfort to móc więcej – duża moc szycia nawet przy małej prędkości i na starcie gwarantuje niezmiennie dużą siłę przebicia igły i zachowanie równego ściegu zarówno przy niskich prędkościach na grubych tkaninach (np. rozpoczęcie szycia na kilku warstwach dżinsów) jak i przy dużej prędkości podczas szycia cienkich i delikatnych materiałów

Napędy sterowane elektroniczne działają świetnie, transport tkanin jest znacznie stabilniejszy, co sprawia, że jest możliwa komfortowa praca z dowolnym materiałem – dzianiną, skórą, elastanem… Wszystko to wyróżnia jakość ściegu komputerowej maszyny do szycia w kontekście tradycyjnej, mechanicznej.

Cicha praca maszyny to zaleta nie do przecenienia – różnica między hałasem jaki generuje maszyna mechaniczna i komputerowa może wynosić nawet do 20dB, szczególnie wieczorem pracująca maszyna w pokoju obok jest prawie niesłyszalna.

5. Bezpieczeństwo

Maszyny elektroniczne w przeciwieństwie do maszyn mechanicznych są wyposażone w systemy bezpieczeństwa, które chronią maszynę przed uszkodzeniem.

Instalowanie takich zabezpieczeń jest ważnym atutem, chroni maszynę przed nieumyślnym błędem użytkownika, każdemu może zdarzyć się chwila dekoncentracji. Wybór maszyny komputerowej to wybór ekonomiczny – mniej awarii i gwarancja długiego użytkowania.

Nawet najtańsze komputerowe maszyny Brothera wyposażono w blokady nieprawidłowych działań, na przykład w czujnik stopki, który zapobiega uruchomieniu maszyny z podniesioną stopką. Mamy też czujnik przeciążeniowy, który zatrzyma maszynę, gdy na chwytacz nawinie się nitka, również blokadę wyboru niewłaściwych ściegów dla szycia podwójną igłą… i wiele innych.
Zaawansowane komputerowe maszyny wyświetlają komunikaty o błędach na ekranie, informują sygnałem dźwiękowym o błędach, brakach i oczekiwanych problemach – wszystko by zminimalizować awaryjność.

6. Oszczędność energii

Moc poboru energii dla nowoczesnych maszyn elektronicznych będzie niższa niż dla maszyn mechanicznych i to znacząco, prawie dwukrotnie. Dzięki zastosowaniu generatorów PWM energia nie jest marnowana na wytwarzanie ciepła, co realnie oznacza, że komputerowe maszyny Brother są bardziej oszczędne i ma to realny wpływ nie tylko na nasze finanse, ale i przyszłość planety.

Wybór maszyny komputerowej wyposażonej w sterowanie elektroniczne to gwarancja komfortu, jakości, bezpieczeństwa szycia i długiego użytkowania. Wszystkie te cechy zapewnią debiutantom łatwiejszy start, hobbystom więcej radości z szycia, zaawansowanym krawcowym wydajniejszą i bardziej efektywną pracę – a wszystkim super przyjemność z wysokiej kultury szycia.

W czym są lepsze komputerowe maszyny do szycia

– przewaga elektronicznie sterowanej maszyny do szycia nad tradycyjną maszyną mechaniczną

Mechaniczne maszyny do szycia, czyli proste elektryczne maszyny do szycia pozbawione elektroniki, zostały wymyślone dawno temu, jeszcze przed drugą wojną światową z wykorzystaniem dostępnych wtedy technologii. Nadal są produkowane, dostępne w dobrych cenach i mogą zapewnić solidną eksploatację przez wiele lat.

Obecnie jednak wszystkie udogodnienia i szyciowe innowacje projektuje się dla maszyn komputerowych i w tym segmencie można oczekiwać istotnej przewagi. Maszyny sterowane elektronicznie są nowoczesne, wykorzystują współcześnie dostępne rozwiązania techniczne.

Maszyny mechaniczne można porównać do starych samochodów z silnikami gaźnikowymi. Maszyny elektroniczne, to jak samochody z elektronicznym wtryskiem paliwa charakteryzujące się bezawaryjnością, wyższą kulturą pracy, większą mocą i niższym zużyciem paliwa. Dziś nie produkuje się już samochodów z silnikiem starego typu – po prostu klienci uznali, że auta z silnikami z elektronicznym wtryskiem są lepsze.

W naszej ofercie maszyn Brother szczególnie proste maszyny komputerowe, idealne do nauki szycia, są wyjątkowo bezkonkurencyjne – polecamy Waszej uwadze ich kluczowe zalety:

1. Ulepszona konstrukcja
2. Łatwość obsługi
3. Fantastyczna funkcjonalność
4. Komfort szycia
5. Bezpieczeństwo
6. Oszczędność energii

1. Ulepszona konstrukcja – niezawodność i kreatywność

Na czym polegają ulepszenia w konstrukcji komputerowej maszyny do szycia w porównaniu z maszyną mechaniczną?

Maszyny mechaniczne napędzane są silnikiem elektrycznym z regulacją prędkości poprzez zmianę napięcia zasilania za pomocą rezystora w pedale maszyny. Ten rodzaj napędu ma kilka wad. Maszyna mechaniczna nie potrafi szyć wolno i efektywnie, ponieważ silnik ma bardzo małą moc przy małej prędkości. Maszyna zwykle szarpie na starcie i trudno utrzymać stałą prędkość, ściegi nie wyglądają zadowalająco. Dodatkowo ponieważ większość pobieranej energii elektrycznej jest zamieniana na ciepło w rezystorze, do silnika dociera średnio mniej niż połowa pobranej energii. Straty energii to problem istotny dla środowiska i naszego portfela. Jednak ma to też przełożenie na eksploatację – rezystor sterujący silnikiem mocno się nagrzewa i często ulega awarii. W efekcie wysoka awaryjność kontrolera nożnego to problem, któremu nie potrafimy zaradzić.

Maszyna sterowana elektronicznie, to w rzeczywistości konstrukcja z wbudowanym modułem komputerowym. Dzięki japońskiej elektronice Brothera mamy gwarancję długiej i bezawaryjnej eksploatacji, możemy czuć się bezpiecznie.
Przewaga sterowania przez układ elektroniczny ma wiele aspektów, jednym z nich jest zarządzanie pracą silnika, czy też silników maszyny przez układ elektroniczny zwany generatorem przebiegu PWM (Pulse Width Modulation), który steruje prędkością silnika.
Dzięki temu maszyny komputerowe potrafią efektywnie szyć bardzo wolno – silnik ma dużą moc nawet na starcie przy małej prędkości obrotowej. Maszyna szyje spokojnie i równo, nie szarpie i łatwo jest utrzymać stałą prędkość. To cecha jest bardzo przydatna przy każdej precyzyjnej robocie, i szczególnie dla początkujących, którzy zaczynają naukę szycia.

 

Ten rodzaj napędu jest niezwykle oszczędny, bo energia nie jest marnowana na wytwarzanie ciepła. Maszyny elektroniczne zużywają średnio dwa razy mniej energii niż maszyny mechaniczne..

Dzięki napędowi PWM w maszynach elektronicznych możemy pracować z pedałem lub manualnie uruchamiać szycie za pomocą przycisku START/STOP,co bardzo ułatwia obsługę.

W komputerowych maszynach do szycia za wiązanie ściegu odpowiadają silniki krokowe, których pracę można zaprogramować na niezliczoną ilość sposobów, dzięki nim producentom łatwo poszerzyć ofertę ściegów użytkowych i ozdobnych lub dodać funkcje automatyczne jak pozycjonowanie igły, cięcie nici, ryglowanie ściegu…

2. Prosta obsługa

Elektroniczne maszyny do szycia wyposażone są w ekran LCD, który umożliwia łatwe wybieranie i dostosowywanie ściegów oraz podgląd ustawień. To zwiększa przyjemność i efektywność pracy. Komunikacja z maszyną jest zupełnie na innym poziomie, ułatwia naukę szycia i zapobiega przypadkowym awariom spowodowanym przez nieumiejętną obsługę.
Maszyna elektroniczna jest prostsza w obsłudze, ponieważ mniej czynności musimy wykonać, aby zacząć szyć. Wystarczy wybrać ścieg i maszyna sama ustawi sobie optymalne parametry – gęstość i szerokość ściegu. W maszynach mechanicznych wybierając rodzaj ściegu musimy ręcznie wybrać jego ustawienia, co wymaga zaglądania do instrukcji obsługi, zanim nie nauczymy się tych ustawień na pamięć.

Najważniejsze zalety dla początkujących:

  • przycisk START/STOP uruchamia maszynę,
  • za pomocą suwaka – tempomatu ustawiamy dowolną, stałą prędkość pracy, możemy zaczynać od bardzo wolnego szycia,
  • start z pełną mocą od pierwszego ściegu niezależnie od prędkości szycia,
  • wybór ściegu odbywa się za pomocą przycisków w bardzo prosty sposób,
  • na ekranie pojawia się podpowiedzi o wyborze właściwej dla danego ściegu stopki,
  • wybrany ścieg nie zostanie utracony, po wznowieniu pracy lub przy powtarzaniu analogicznej operacji parametry ściegu będą dokładnie takie same.

3. Fantastyczna funkcjonalność – więcej możliwości

Różorodność dostępnych funkcji szycia

Maszyna elektroniczna zwykle posiada o wiele większą ilość ściegów niż maszyna mechaniczna, znajdziemy tu ściegi i funkcje niedostępne w maszynach mechanicznych: ściegi dekoracyjne, ściegi owerlokowe, analogi ściegów płaskich renderowych, dziurki na guziki w różnych kształtach i dla różnych materiałów (w tym dzianin), cerowanie, ściegi hafciarskie, czcionki i monogramy… – dostępna jest pełna rozmaitość ściegów dwunitkowych.

Wyszywanie dziurek pod guziki

Maszyny elektroniczne ładniej wykonują dziurki, ponieważ w maszynach Brother zaprogramowano je tak, by oba boki wyszywane były w tym samym kierunku. W maszynach mechanicznych to niemożliwe, więc boki dziurki wyszywane są w różnych kierunkach i różnią się wyglądem, a dziurka nie jest tak równa jak z maszyny elektronicznej.

Szycie w bok

Nowoczesna i ekskluzywna funkcja w maszynach Brothera, bywa bardzo przydatna do naszywania metek, precyzyjnego cerowania czy ryglowania – docenią profesjonaliści.

Możliwe jest nawet haftowanie

Funkcje hafciarki komputerowej zawdzięczamy również systemowi sterowania napędem przez układ elektroniczny PWM.

4. Komfort szycia i większa przyjemność

Zastosowanie elektroniki w maszynie daje więcej możliwości korzystania z funkcji automatycznych, które szycie czynią wyjątkowo przyjemym:

– nie musimy wiązać supełków na końcu szwu (automatyczna funkcja cięcia nici zabezpiecza szew przed pruciem),
– nie musimy szyć do tyłu (automatyczny rygiel zabezpieczy ścieg na początku i końcu szycia),
– nie musimy kręcić kołem pasowym, by wbić igłę w materiał – w maszynach elektronicznych igła zawsze zatrzymuje się w zadanej pozycji górnej ponad płytką ściegową lub dolnej w materiale – to właśnie funkcja zwana pozycjonowaniem igły.

W zaawansownych maszynach Brother mamy do dyspozycji wiele nowych super komfortowych funkcji automatycznych, które dają wiele przyjemności – automatyczne podnoszenie stopki, nawlekanie igły, wizualizowanie przeszyć, projektowanie własnych ściegów…

Wygoda na co dzień to przycisk START/STOP, który uruchamia maszynę, umożliwia szycie bez pedału i zapewnia zawsze płynny start, co jest ważne zarówno dla debiutantów, jak i przy ostrożnej pracy na delikatnych materiałach, bo w efekcie daje równy, piękny jakościowo ścieg.

Prawdziwy komfort to móc więcej – duża moc szycia nawet przy małej prędkości i na starcie gwarantuje niezmiennie dużą siłę przebicia igły i zachowanie równego ściegu zarówno przy niskich prędkościach na grubych tkaninach (np. rozpoczęcie szycia na kilku warstwach dżinsów) jak i przy dużej prędkości podczas szycia cienkich i delikatnych materiałów

Napędy sterowane elektroniczne działają świetnie, transport tkanin jest znacznie stabilniejszy, co sprawia, że jest możliwa komfortowa praca z dowolnym materiałem – dzianiną, skórą, elastanem… Wszystko to wyróżnia jakość ściegu komputerowej maszyny do szycia w kontekście tradycyjnej, mechanicznej.

Cicha praca maszyny to zaleta nie do przecenienia – różnica między hałasem jaki generuje maszyna mechaniczna i komputerowa może wynosić nawet do 20dB, szczególnie wieczorem pracująca maszyna w pokoju obok jest prawie niesłyszalna.

5. Bezpieczeństwo

Maszyny elektroniczne w przeciwieństwie do maszyn mechanicznych są wyposażone w systemy bezpieczeństwa, które chronią maszynę przed uszkodzeniem.

Instalowanie takich zabezpieczeń jest ważnym atutem, chroni maszynę przed nieumyślnym błędem użytkownika, każdemu może zdarzyć się chwila dekoncentracji. Wybór maszyny komputerowej to wybór ekonomiczny – mniej awarii i gwarancja długiego użytkowania.

Nawet najtańsze komputerowe maszyny Brothera wyposażono w blokady nieprawidłowych działań, na przykład w czujnik stopki, który zapobiega uruchomieniu maszyny z podniesioną stopką. Mamy też czujnik przeciążeniowy, który zatrzyma maszynę, gdy na chwytacz nawinie się nitka, również blokadę wyboru niewłaściwych ściegów dla szycia podwójną igłą… i wiele innych.
Zaawansowane komputerowe maszyny wyświetlają komunikaty o błędach na ekranie, informują sygnałem dźwiękowym o błędach, brakach i oczekiwanych problemach – wszystko by zminimalizować awaryjność.

6. Oszczędność energii

Moc poboru energii dla nowoczesnych maszyn elektronicznych będzie niższa niż dla maszyn mechanicznych i to znacząco, prawie dwukrotnie. Dzięki zastosowaniu generatorów PWM energia nie jest marnowana na wytwarzanie ciepła, co realnie oznacza, że komputerowe maszyny Brother są bardziej oszczędne i ma to realny wpływ nie tylko na nasze finanse, ale i przyszłość planety.

Wybór maszyny komputerowej wyposażonej w sterowanie elektroniczne to gwarancja komfortu, jakości, bezpieczeństwa szycia i długiego użytkowania. Wszystkie te cechy zapewnią debiutantom łatwiejszy start, hobbystom więcej radości z szycia, zaawansowanym krawcowym wydajniejszą i bardziej efektywną pracę – a wszystkim super przyjemność z wysokiej kultury szycia.